Zobacz katalog
Pokaż filtry
Wyczyść filtry
Kategorie
Oferta
Dostępność
Wyczyść filtry

Płytki ogrodowe – cechy istotne dla nabywcy

Płytki do ogrodu są siłą rzeczy narażone na mnóstwo niekorzystnych warunków ich użytkowania. Deszcz czy śnieg może dostać się do ich struktury i spowodować ich nieodwracalne uszkodzenia mechaniczne w razie obniżenia temperatury do poziomu poniżej zamarzania, podczas gdy słońce – może spowodować ich wyblaknięcie przede wszystkim latem.

Z tego względu warto, aby płytki ozdobne do ogrodu były na nie w pełni odporne i zabezpieczone przed skutkami działania na ich powierzchnię wszystkich zewnętrznych warunków eksploatacji. To klucz do sukcesu i zarazem podstawa również dla nas. W tej kategorii oferujemy bowiem wyłącznie płytki do ogrodu na ścieżki dostosowane do zewnętrznego charakteru ich eksploatacji.

Jakie zalety mają płytki na ścieżki ogrodowe?

Płytki na ścieżki ogrodowe mogą zachwycić w dniu ich zakupu. W końcu tuż po ich wyciągnięciu z pudełka będą wyglądać jak nowe, pełne kontrastu, z nasyconą barwą i nieskazitelną powierzchnią zewnętrzną. Warto, aby wybrane płytki zachowały swoją estetykę na jak najdłuższy czas, aby były łatwe w utrzymaniu w czystości i nie wymagały nadmiernej ilości zabiegów konserwacyjnych ze strony inwestora.

Warto wiedzieć, że płytki ogrodowe to lepsza alternatywa dla innych materiałów używanych zewnętrznie. Płyty betonowe ze względu na swój chłonny charakter mogą pękać, a na ich powierzchni mogą tworzyć się wżery, w jednych środowiskach pożądane, np. w industrialnie urządzonych ogrodach, a wszędzie indziej – oceniane jako efekt zniszczenia. Z tego względu płyty chodnikowe są coraz rzadszym widokiem w domowych wnętrzach, w dalszym ciągu jednak stosuje się je przy obiektach użyteczności publicznej, gdzie ich stylistyka „z bliska” spada na drugi plan.

Płytki do ogrodu – liczy się stylistyka

Oferujemy płytki chodnikowe do ogrodu, różniące się przede wszystkim stylistyką. Wszystkie znakomicie uzupełnią przestrzeń w pobliżu elewacji domu, a ze względu na to, że są wykonane z różnych materiałów, to można je z łatwością dopasować do aranżacji przydomowej przestrzeni i istniejącej architektury.

  • Powierzchnia – płytki do wykorzystania w ogrodzie mogą być polerowane, matowe, strukturalne, lapatto oraz w połysku. To, który wariant okaże się lepszy, zależy w głównej mierze od obecnej stylistyki domu oraz całego ogrodu.
  • Funkcjonalność – wszystkie płytki ogrodowe są przewidziane do pracy zewnętrznej, dlatego muszą spełniać szereg wymogów technicznych względem ich wytrzymałości. Są przede wszystkim zawsze antypoślizgowe, dzięki czemu nie wywołują niebezpieczeństwa poślizgu, a także mrozoodporne, czasami również rektyfikowane. W rezultacie doskonale radzą sobie z codziennymi trudami użytkowania i bez większego kłopotu zapewnią wiele lat nawet tych najbardziej intensywnych warunków eksploatacji.
  • Rodzaj – płytki ozdobne do ogrodu różnią się oczywiście stylistyką, którą warto dopasować do charakteru tej przestrzeni. Oferujemy modele przypominające do złudzenia naturalny kamień, lecz znacznie od niego trwalsze, a także drewnopodobne, marmurowe, lastryko i patchwork, a nawet popularne obecnie warianty wielkoformatowe o ponadprzeciętnych wymiarach.

Płytki do ogrodu na ścieżki dostępne w Terrano – różnorodne i atrakcyjne, lecz zawsze trwałe i wytrzymałe

Oferujemy płytki chodnikowe do ogrodu, różniące się stylistyką, np. przypominające drewno oraz nawiązujące do betonu, nowoczesne i klasyczne, subtelne i delikatne, a także zwracające na siebie mnóstwo uwagi. Wszystkie cechuje jednak najwyższa możliwa jakość, są odporne na ścieranie i doskonale sprawdzą się jako ozdoba w przypadku wszystkich rodzajów tarasów – zarówno tych małometrażowych, jak i obszernych. Zachęcamy do zakupu płytek zapewniających długie lata użytkowania w naszym sklepie Terrano. Z naszej strony gwarantujemy jak zawsze ogromny wybór płytek, którymi można uzupełnić każdy taras.

Zobacz najpopularniejsze rodzaje płytek do ogrodu!

© 2024 Terrano.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

imoje-logo blik-logo paypro-logo
twisto-logo rohlig-logo pngwing-logo rohlig-logo
ue