Zobacz katalog

Kabiny prysznicowe – wygoda i komfort na co dzień

Bez kabiny prysznicowej coraz więcej osób nie wyobraża sobie codzienności. Stosunkowo obszerny element łazienkowego wystroju umożliwia bowiem szybkie wzięcie kąpieli i odświeżenie się bez poświęcania zbyt dużej ilości czasu na przygotowywanie jej w wannie. Nalewanie do niej wody w odpowiedniej ilości oraz fakt, że wraz z każdą minutą spędzoną w wannie traci ona swoją temperaturę, wpływa na coraz niższy udział wanien na rynku ceramiki łazienkowej. Odwrotnie jest w przypadku kabiny prysznicowej.

Po kabinę prysznicową sięgają przede wszystkim oszczędni. I to nie tylko ci, dla których liczy się jak najmniejsza ilość wody zużywanej w ciągu dnia – a w przypadku prysznica jest to nawet 1/3 w stosunku do wanny – lecz także czas. Napełnienie wanny wodą zajmuje dobrych kilka minut, co z reguły wiąże się z brakiem możliwości wzięcia błyskawicznej kąpieli w przerwie w pracy czy gdy brakuje czasu nad ranem. Kabina prysznicowa wolnostojąca czy przyścienna bywa jednak oceniana jako mniej relaksująca.

Co prawda nie można się w niej położyć i zrelaksować po ciężkim dniu, lecz można zyskać znacznie więcej czasu na odpoczynek we własnym łóżku bądź na salonowej sofie. W końcu czas trwania kąpieli w wannie trwa z reguły wielokrotnie dłużej. Ponadto wielu producentów projektując nowoczesne kabiny prysznicowe zwraca również szczególną uwagę na funkcjonalność i wygodę użytkownika, dlatego kąpiele pod prysznicem stają się coraz bardziej komfortowe.

Czym charakteryzują się nowoczesne kabiny prysznicowe?

Kabina prysznicowa z brodzikiem lub typu walk-in jest urządzeniem często eksploatowanym przez domowników, dlatego powinna spełniać ich wszelkie oczekiwania w kontekście zarówno jakości, jak i wytrzymałości, funkcjonalności oraz – co bardzo istotne dla estetów – stylistyki.

Kabiny w nowoczesnych aranżacjach powinny:

  • Pasować do układu łazienki – na nic nam piękna, obszerna i wygodna kabina prysznicowa, jeśli domownicy nie będą w stanie swobodnie do niej wejść w każdej dogodnej dla siebie chwili. Czasami warto poświęcić nieco z jej wielkości, szerokości lub długości, na rzecz większej wygody wchodzenia i wychodzenia, co wbrew pozorom w tak samo dużym stopniu wpływa na komfort codziennego użytkowania. To także kwestia bezpieczeństwa!
  • Mieć wysoką jakość – kabiny prysznicowe nie mają już nic wspólnego z pierwszymi modelami, które kiedyś pojawiły się na rynku. Przede wszystkim producenci stawiają na szkło przezroczyste, które nie zmniejsza optycznie przestrzeni jak w przypadku popularnego do niedawna szkła mlecznego. Wraz z każdym rokiem rośnie także grubość szkła hartowanego, które obecnie może wynosić nawet ponad 1 cm. To przekłada się nie tylko na wyższą wagę całego zespołu, lecz także na większą stabilność i odporność na uszkodzenia mechaniczne.
  • Zapewniać funkcjonalność odpowiednią dla domowników – zarówno brodzik prysznicowy, jak i sama wielkość kabiny, powinny pasować do wieku domowników oraz do ich sprawności ruchowej. Oznacza to, że zbyt głębokie brodziki czy też modele z drzwiami przesuwnymi mogą sprawiać problemy w codziennej eksploatacji osobom z problemami ruchowymi i seniorom. Warto wziąć ten aspekt pod uwagę, gdyż czasami lepszym modelem może okazać się wariant znacznie mniejszy, lecz wygodniejszy dla osób z pewnymi dysfunkcjami.

Nie bez znaczenia jest to, że kabina szklana to dość kosztowny przedmiot zarówno w zakupie, jak i w instalacji. Ponadto jej montaż z reguły przeprowadza się jednorazowo – wszelkie kolejne zmiany aranżacji mogą w efekcie prowadzić do ogromnych kosztów, związanych np. ze skuwaniem płytek czy modyfikacją ścianki działowej. Z tego względu warto zakup przemyśleć wielokrotnie jeszcze przed ostatecznym dokonaniem zakupu i zleceniem instalacji.

Najwyższej klasy kabiny prysznicowe – Poznań

W naszym sklepie nie uznajemy żadnych półśrodków i kompromisów, dlatego oferujemy sprawdzone rozwiązania dobre na każdą wielkości łazienki. Wszystkie produkty, niezależnie od ich producenta, przeznaczenia czy ogólnej funkcjonalności, są:

  • Trwałe – uszkodzenie kabiny to ogromny problem logistyczny. Jej dostarczenie do punktu utylizacji wymaga zaangażowania dużych środków finansowych, a jej wymiana na nową – poświęcenia sporej ilości czasu. W niektórych przypadkach ścianka prysznicowa, która uległą destrukcji, może oznaczać brak możliwości przeprowadzenia dalszych prac remontowo-budowlanych. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór, w którym jednak znajdują się wyłącznie polecane produkty dobrych, wyselekcjonowanych marek.
  • Atrakcyjne – wszystkie nowoczesne kabiny prysznicowe powinny przede wszystkim jak najlepiej uzupełniać aranżację i pasować do reszty pomieszczenia. Liczy się zatem kolor ich elementów montażowych, np. czerń czy chrom, a nawet wykończenie, w tym mat, satyna lub połysk. Istotne są nawet te najmniejsze detale.
  • Zgodne z oczekiwaniami, jeśli zamontowane przez specjalistę – warto mieć na uwadze fakt, że wybór kabiny prysznicowej nie ogranicza się wyłącznie do jej zakupu – równie istotny jest montaż, który powinien zapewniać swobodne korzystanie z jej funkcjonalności. Ścianka oraz prysznic nie powinny ruszać się na którąkolwiek stronę, tylko zachować stabilność nawet w trakcie intensywnej eksploatacji.

Oczywiście pomiędzy dostępnymi wariantami występują także duże różnice względem konstrukcji. Oferujemy same drzwi prysznicowe, czyli nowoczesne kabiny typu walk-in, minimalistyczne i niezwykle atrakcyjne wizualnie, a także kabiny wraz z brodzikiem, bardziej klasyczne i łatwiejsze w montażu. Różnice występują także w obrębie stylistyki. Proponujemy naszym klientom okrągły kształt kabiny, półokrągły, kwadratowy, prostokątny, narożny i wiele innych.

Przejrzyj zatem wszystkie kabiny prysznicowe i złóż zamówienie na swój nowy model już dziś. Z naszej strony, jako jednego z największych dostawców tego typu urządzeń na rynku, gwarantujemy zawsze priorytetowe traktowanie oraz duży wybór, na który składają się wyłącznie produkty wysokiej klasy i dobrze wykonane.

Kabiny prysznicowe – ceny nie muszą zwalać z nóg

Jak udowadniamy w Terrano, ceny kabin prysznicowych wcale nie muszą należeć do zaporowych i to mimo ich ponadprzeciętnie wysokiej jakości. Stawiamy na atrakcyjną relację ceny danego urządzenia w stosunku do klasy zastosowanych materiałów. Złóż zamówienie na kabiny prysznicowe w Poznaniu już dziś, a w razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami mailowo bądź telefonicznie.

© 2024 Terrano.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

imoje-logo blik-logo paypro-logo
twisto-logo rohlig-logo pngwing-logo rohlig-logo
ue