Zobacz katalog
Pokaż filtry
Wyczyść filtry
Kategorie
Oferta
Dostępność
Wyczyść filtry

Jak wykorzystać w aranżacji salonu płytki?

Położenie płytek może i trwa dłużej niż montaż paneli czy malowanie i tapetowanie – lecz jest to rozwiązanie trwalsze, praktyczniejsze i oryginalniejsze, które nadaje dany styl lub spójnie uzupełnia wystrój wnętrza. Płytki są odporne na uszkodzenia, a wystarczy je przetrzeć, aby usunąć zabrudzenia – zatem na długo zachowują pierwotny wygląd, nie wymagając konserwacji i odświeżania.

Płytki (inaczej popularne „kafelki”) do salonu wykorzystamy zarówno na podłogach, jak i na ścianach, ponieważ są dostępne w wielu różnych formatach. Pomysły?

  • Płytki podłogowe. Ogromną zaletą płytek podłogowych jest to, że doskonale imitują różne materiały i kosztują znacznie mniej niż oryginały. Na podłodze salonu świetnie sprawdzą się płytki drewnopodobne, które ocieplają wnętrze, i płytki wielkoformatowe imitujące kamienną czy betonową posadzkę. Te same płytki podłogowe do salonu możemy wykorzystać w połączonej z nim kuchni.
  • Płytki ścienne. Płytki podłogowe w salonie to może niecodzienne, ale wciąż dość oczywiste rozwiązanie – w przeciwieństwie do tych ściennych. Doskonale sprawdzają się na jednej ścianie lub w jej części, np. za kanapą i telewizorem. W zależności od wielkości i wystroju pomieszczenia płytki ocieplają wnętrze bądź wręcz dodają mu surowości, a często optycznie powiększają i rozjaśniają.

Jakie płytki do salonu wybrać?

Pierwsze kwestia to materiał: jako płytki podłogowe i ścienne dobrze sprawdzi się wytrzymały gres, który perfekcyjnie imituje najróżniejsze materiały. Z kolei glazura szkliwiona fantastycznie udekoruje ścianę lub jej fragment w niedużym salonie: odbija światło, więc wizualnie powiększa i rozjaśnia przestrzeń. Warto także postawić na płytki rektyfikowane o regularnych brzegach i identycznych rozmiarach – po ich ułożeniu uzyskamy wyjątkowo estetyczny efekt. A co poza tym?

  • Rozmiar i kształt płytek. Wybór płytek małych (to np. popularne kafelki podłogowe i ścienne imitujące deski lub cegły) sprawdzi się dobrze zwłaszcza w przypadku niedużych powierzchni i doda wnętrzu przytulności. Duży format płytek podłogowych i ściennych to łatwiejszy montaż i optyczne powiększenie. Z małych heksagonów, prostokątów, kwadratów i trójkątów ułożymy ciekawe wzory, nadając powierzchni bardzo dekoracyjny charakter. 
  • Wzornictwo i kolorystyka. Jednolite kolorystycznie i stonowane płytki czy imitacje kamienia, betonu i drewna stanowią podstawę, bazę aranżacji. Ciepłe odcienie uspokajają wnętrze, zimne dodają surowości i minimalizmu. Mozaiki i modele patchworkowe to piękne płytki do salonu np. w stylu boho i art déco, świetnie też podkreślają klasyczne i nowoczesne aranżacje. W sklepie Terrano znajdziesz wyłącznie unikatowe produkty, z którymi wyróżnisz każde wnętrze! 
  • Style aranżacyjne. Rozmiary, kształty, kolorystyka i wzornictwo przekładają się na style. Modne płytki do salonu w stylu nowoczesnym są minimalistyczne i surowe. Drewnopodobne świetnie uzupełniają aranżację w stylu rustykalnym lub stylu skandynawskim. Płytki salonowe imitujące cegłę, beton, kamień czy stal to dobry wybór do wnętrza urządzonego w zimnym stylu industrialnym. Jak to wszystko połączyć? Skorzystaj z pomocy projektantów wnętrz Terrano!

Ile kosztują nowoczesne płytki do salonu?

Cena jednej płytki gresowej wynosi od około 50 do ponad 1000 złotych, ale średnio jest to kwota 100-300 złotych. Rozbieżność jest duża, dokładnie tak jak i różnorodność produktów. Należy pamiętać, że płytki do salonu powinny być nie tylko ładne, ale także solidne, trwałe i praktyczne, co warto wkalkulować w budżet.

Z przyjemnością pomożemy wybrać płytki, uwzględniając zaplanowany bądź obecny wystrój, upodobania i potrzeby – zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami!

Zobacz najpopularniejsze rodzaje płytek do salonu!

© 2024 Terrano.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

imoje-logo blik-logo paypro-logo
twisto-logo rohlig-logo pngwing-logo rohlig-logo
ue