Zobacz katalog
Pokaż filtry
Wyczyść filtry
Kategorie
Oferta
Dostępność
Wyczyść filtry

Płytki do przedpokoju – jakie mają zalety?

Płytki do korytarza spełniają bardzo ważne zadanie, gdyż powinny ułatwić utrzymanie tej przestrzeni w odpowiedniej czystości, co jest dość trudne ze względu na specyfikę pomieszczenia znajdującego się tuż po przekroczeniu progu. Do przedpokoju wchodzi się bowiem bezpośrednio z zewnątrz, czasami w brudnym i mokrym obuwiu, które mogą w rezultacie uszkodzić nawet pozornie najtrwalsze panele podłogowe wysokiej klasy. To jeden z najczęstszych powodów, przez które drewno znajdujące się przy wejściu do domu nigdy nie sprawdzi się tak dobrze, jak gres czy ceramika.

Płytki na korytarz ze względu na twardą strukturę nie chłoną wody i zanieczyszczeń oraz barwników, w efekcie czego nie zmieniają swojej stylistyki nawet mimo wieloletniej eksploatacji w pomieszczeniach domowych. Można na nie stawać w obuwiu brudnym od błota i śniegu, z piaskiem na podeszwie, a nawet przeprowadzać niektóre prace remontowe bez ich zabezpieczania. To wynik mocnej struktury płytki, która ze względu na wysoką jakość stanowi praktycznie strukturę nie do zdarcia.

Płytki różnią się oczywiście zastosowaniem, czyli tak naprawdę miejscem ich montażu. Wyróżniamy płytki podłogowe, które układa się je bezpośrednio na posadzce, ścienne, układane na ścianach oraz schodowe.

 

Czym różnią się płytki do korytarza dostępne w Terrano?

Poszczególne płytki na korytarz dostępne w Terrano różnią się nie tylko przeznaczeniem, lecz także wieloma innymi parametrami, które powinny mieć decydujący wpływ na wybór konkretnego modelu.

  • Funkcjonalność – oferujemy płytki antypoślizgowe, bezpieczne również w przypadku wejścia do domu w mokrym obuwiu, mrozoodporne, które sprawdzą się idealnie także na zewnątrz, oraz rektyfikowane. Ich zaletą są równe krawędzie, dzięki którym można zmniejszyć wielkość fugi do marginalnego minimum.
  • Design – płytki w przedpokoju powinny idealnie pasować do aranżacji przedpokoju. Oferujemy modele betonowe – bardzo surowe w swojej formie – kamienne, w tym marmurowe, drewnopodobne oraz lastryko i patchwork. Wszystkie stanowią ciekawy wybór, jednak znacznie różnią się między sobą wyglądem.
  • Rozmiar – to kolejny parametr, który warto ocenić, wybierając płytki gresowe. Oferujemy między innymi modele bardzo małe, w tym nawet 7,5 x 45 cm, jak i niezwykle duże wielkoformatowe płytki o rozmiarze nawet 120 x 270 cm. To, który model okaże się lepszy, zależy w głównej mierze od stylistyki i indywidualnych preferencji.
  • Wykończenie – płytki ścienne i podłogowe powinny mieć wykończoną powierzchnię odpowiednio do ich przeznaczenia. W przedpokoju na podłodze warto umieścić płytki matowe lub satynowe. Oba warianty zwiększają bezpieczeństwo podczas chodzenia po nich w mokrym lub śliskim obuwiu. Z kolei płytki polerowane czy w połysku można bez problemu zaaranżować na bocznych ścianach – są śliskie, zatem nie przywiera do nich brud i zanieczyszczenia np. z okryć wierzchnich, dzięki czemu mogą stanowić w tym przypadku nawet nieco lepsze rozwiązanie niż modele matowe.

 

Czym się kierować wybierając płytki na korytarz?

Zawsze liczy się pierwsze wrażenie, dlatego w przypadku płytek podłogowych oraz ściennych warto zadbać o wybór modelu odpowiedniego do obecnej lub przyszłej aranżacji. To niezwykle istotne, gdyż wymiana płytek ze względu na ich niepasującą stylistykę jest bardzo kosztowna i trudna logistycznie. Wybierz zatem z naszego sklepu jasne płytki podłogowe, jeśli lubisz równie jasne pomieszczenia oraz dużą ilość światła, bądź ciemne, jeśli preferujesz luksusowe, nieco mroczne aranżacje.

Do przedpokoju wybrać można także płytki ceramiczne wielobarwne i wzorzyste, które w ogromnym stopniu wpłyną na stylistykę tego pomieszczenia. Mogą je rozbudzić, jak i nieco przygasić, stworzyć kontrast czy też zupełnie odwrotnie – dopełnić już istniejącą aranżację. Istotne jest, aby dokonać wyboru świadomie, a nawet inspirować się trendami, jeśli chcemy stworzyć coś oryginalnego i stylowego.

 

Czy płytki w przedpokoju mogą wpłynąć na nastrój tuż po przekroczeniu progu?

Zdecydowanie tak! Wielu projektantów podkreśla, że atrakcyjna aranżacja przedpokoju ma decydujący wpływ na samopoczucie, jakie towarzyszy gościom od razu po przekroczeniu progu. Warto zatem wykorzystać tę przestrzeń jako formę ekspresji swoich ulubionych barw oraz wzorów i stworzyć wnętrze na miarę własnych oczekiwań. Kafelki do przedpokoju dostępne w Terrano są doskonałym wyborem w tym właśnie celu – pozwalają na atrakcyjne wykończenie ściany czy podłogi, lecz z zachowaniem odpowiednich parametrów, które dobrze uzupełnią to wymagające pomieszczenie także w kwestii technicznej.

Oferujemy wyłącznie sprawdzone produkty wiodących firm, w tym AB, APE, Caesar, Gigacer, Graniti Fiandre, Limone czy Navarti, a także nasze polskie marki, np. CERRAD, Tubądzin i Paradyż. Wymarzone płytki proponujemy w korzystnych cenach, gwarantujemy ich stuprocentową oryginalność, a także pełną pomoc na każdym etapie zakupu. Dzięki nam przestrzeń w przedpokoju stanie się idealnie zaaranżowana i doskonale uzupełni całą resztę domowych pomieszczeń.

Zadzwoń do nas lub napisz w razie jakichkolwiek pytań – jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem wielu marek, dlatego z chęcią udzielimy na ich temat najważniejszych informacji, a także pomożemy w wyborze i tym samym aranżacji wnętrz.

© 2024 Terrano.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

imoje-logo blik-logo paypro-logo
twisto-logo rohlig-logo pngwing-logo rohlig-logo
ue