Zobacz katalog
Pokaż filtry
Wyczyść filtry
Kategorie
Oferta
Dostępność
Wyczyść filtry

Płytki do kotłowni – jak wybrać odpowiednie?

W kotłowni warto stawiać na materiały odporne na wieloletnie użytkowanie, trwałe i łatwe w utrzymaniu w czystości, gdyż siłą rzeczy jest to pomieszczenie pod tym kątem bardzo wymagające. Głównie ze względu na kurz oraz inne zabrudzenia natury technicznej. Najlepiej sprawdzają się płytki gresowe. Twarda powierzchnia w zasadzie uniemożliwia wejście zanieczyszczeń bezpośrednio do ich struktury, w rezultacie czego do ich umycia z reguły wystarcza szmatka nasączona wodą oraz detergentem odpowiednim do wybranego wykończenia. Ponadto są odporne mechaniczne na uszkodzenia wynikające z upuszczenia na nie twardych i ostro zakończonych przedmiotów.

Oferujemy płytki do kotłowni zupełnie różne pod kątem ich stylistyki, w tym ciemne oraz jasne, kolorowe, monochromatyczne, minimalistyczne czy wprost przeciwnie – patchworkowe i bardzo wzorzyste. To, który wariant warto wybrać, zależy głównie od oczekiwań i wymagań konkretnej osoby pod tym właśnie kątem. Każdy model jest dobry – nawet jasne, na których co prawda może być bardziej widać zabrudzenia, lecz i tak będzie dość łatwo je usunąć.

 

Płytki w kotłowni – na jakie parametry warto zwrócić uwagę podczas wyboru?

W Terrano dostępne są zupełnie różne kafelki do kotłowni, które warto wybrać na podstawie ich szczegółowych parametrów użytkowych. Wszystkie są istotne – nawet te, które z pozoru wydają się nie mieć żadnego znaczenia.

  • Dobrym wyborem są kafelki do kotłowni w wersji antypoślizgowej, po których można bezpiecznie chodzić nawet w mokrym obuwiu i nie obawiać się poślizgnięcia.
  • Warto wybrać wariant o odpowiedniej wielkości. Proponujemy płytki wielkoformatowe, np. 120 x 120 cm, lecz także znacznie mniejsze, w tym 20 x 20 cm.
  • Im grubsza płytka, tym także bardziej wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. W Terrano dostępne są modele już od 6 mm do nawet 20 mm!
  • Powierzchnia ma duże znaczenie w kwestii estetyki całego pomieszczenia. Oferujemy modele lappato, strukturalne, satynowe, matowe i polerowane, a także w bardzo wysokim połysku.
  • Nie można pominąć przeznaczenia. Kafelki do kotłowni dzielą się na podłogowe, ścienne, parapetowe, na schody, elewacyjne oraz zewnętrzne.

Inne parametry można znaleźć także w opisie każdego produktu, w tym liczbę sztuk w opakowaniu oraz jego całościową wagę, klasę ścieralności i gatunek.

Zapraszamy do złożenia zamówienia już dziś, a w razie jakichkolwiek pytań – do kontaktu z naszymi ekspertami. Chętnie pomożemy w wyborze, wyjaśnimy wszystkie zawiłości, a także odpowiemy na pytania natury technicznej, dotyczącej np. najlepszego sposobu montażu.

© 2024 Terrano.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

imoje-logo blik-logo paypro-logo
twisto-logo rohlig-logo pngwing-logo rohlig-logo
ue