Zobacz katalog

Płytki ceramiczne ścienne – wytrzymałe, mocne i trwałe

Płytki ceramiczne ścienne mają wiele zalet wynikających z ich konstrukcji. Jedną z nich jest oczywiście trwałość. Materiał ceramiczny ze względu na proces jego wytwórstwa oraz obróbki charakteryzuje się pełną odpornością na działanie większości niekorzystnych warunków eksploatacji, w tym, w zależności od wariantu, na: wodę, wysoką częstotliwość eksploatacji, zabrudzenia, poplamienia, ścieranie i inne.

Dzięki temu płytki ścienne imitujące drewno, kamień czy pozostałe surowce, cechują się wysoką trwałością, a tym samym zachowaniem wszystkich walorów estetycznych na znacznie dłużej niż przy jakimkolwiek innym rodzaju materiału używanego w branży remontowo-budowlanej. W efekcie ich zastosowanie jest uzasadnione w większości domowych pomieszczeń, gdyż zachowają swoją stylistykę przez wiele lat i na długo będą zdobić domowe wnętrza, dlatego są znakomitą inwestycją. Oczywiście przy prawidłowym montażu oraz odpowiedzialnej eksploatacji, w tym stosowaniu specyfików dostosowanych do ich nieco chłonnej struktury.

Jak wyglądają płytki ceramiczne ścienne dostępne w Terrano?

Płytki ceramiczne na ścianę dostępne w sklepie Terrano są przede wszystkim zupełnie różnorodne. Wszystkie mimo ogromnych różnic względem ich estetyki, doskonale uzupełnią niektóre wybrane pomieszczenia mieszkalne, lecz wszystko zależy od gustu i oczekiwań inwestora, lecz także od jego odwagi i chęci wyjścia poza utarte szlaki i znane od lat schematy.

  • Jasne płytki ścienne – niezwykle popularne i lubiane płytki ceramiczne, głównie ze względu na ich wygląd, który jest subtelny, delikatny i stanowi kapitalne tło dla większości innych materiałów uzupełniających. Ponadto jasny kolor doskonale uzupełnia płytki łazienkowe, głównie za sprawą tego, że w takim pomieszczeniu okno, przez które wpada naturalne światło, jest bardzo rzadkim widokiem. Jasne, w tym kremowe lub zupełnie białe płytki, mogą w efekcie wizualnie powiększyć to pomieszczenie i je rozjaśnić.
  • Ciemne płytki – przez wielu uznawane za szczyt obecnej mody, charakteryzują się przede wszystkim luksusową estetyką i głębią, dlatego wybierane są głównie przez wielbicieli nowoczesności i przepychu. Mogą nieco przyciemnić pomieszczenia, lecz może to być bardzo interesujący i ciekawy zabieg celowy.
  • Wzorzyste płytki ścienne ceramiczne – patchworkowe, w linie, w figury geometryczne czy florystyczne wzory będą z całą pewnością idealnym wyborem dla osób, które żyją nieszablonowo i chcą w swoich pomieszczeniach mieć rozwiązania nietypowe, lecz bardzo intrygujące. Wzory doskonale sprawdzą się jako płytki kuchenne, szczególnie w przestrzeni pomiędzy szafką dolną a górną, a także jako płytki ścienne do łazienki, w której będą jedynie niewielkim dodatkiem stylistycznym.

Płytki ceramiczne na ścianę – czym się kierować w wyborze?

Ceramiczne płytki na ścianie wyglądają najlepiej tylko wtedy, gdy są optymalnie dostosowane do całego pomieszczenia, dlatego istotne jest, aby dokonać dobrego wyboru i ułożyć je dopiero po dokładnej analizie wszystkich zalet, jak i wad. Kieruj się, poza wyżej opisanymi barwami, także:

  • Formatem – małe kafelki ceramiczne ścienne wymagają co prawda dużych nakładów pracy od fachowca, lecz zapewniają niezrównany efekt mozaiki. Z kolei płytki ścienne wielkoformatowe mogą dawać efekt całej powierzchni pokrytej jedną, wielką płytką, co daje rezultat stawiający na minimalizm i efektowność.
  • Powierzchnią – w sklepie Terrano oferujemy płytki ścienne ceramiczne różniące się wykończeniem zewnętrznej powierzchni. Matowe są doskonałym wyborem do nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji, a błyszczące – do pomieszczeń zaaranżowanych luksusowo i z przepychem lub do tych w popularnym obecnie stylu glamour.
  • Producentem – wybierając płytki ceramiczne ścienne, warto także zwrócić uwagę na producenta. Firmy, które specjalizują się w produkcji tych materiałów wykończeniowych, są zdecydowanie najbezpieczniejszym wyborem, głównie ze względu na duże know-how oraz wieloletnie doświadczenie na rynku.

Zamów już dziś nowe płytki ścienne ceramiczne

Wybierz swoje nowe kafelki ceramiczne na ścianę i złóż zamówienie w naszym sklepie. Gwarantujemy szeroką ofertę płytek z rozmaitymi wzorami, łatwe w utrzymaniu czystości i stosunkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Część z nich sprawdzi się w dużych, a część w małych łazienkach, wszystkie jednak z całym przekonaniem spełnią wszelkie oczekiwania każdego nabywcy. Zapraszamy do złożenia zamówienia już dziś, a w razie pytań – do kontaktu z naszymi pracownikami.

© 2024 Terrano.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

imoje-logo blik-logo paypro-logo
twisto-logo rohlig-logo pngwing-logo rohlig-logo
ue