Zobacz katalog

Płytki ceramiczne do łazienki – popularne nie bez powodu

Kafelki ceramiczne łazienkowe można uznać za jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych, wykorzystywanych ze względu na wysoką trwałość głównie w przestrzeniach takich jak łazienki czy kuchnie. Są uniwersalne i ponadczasowe, lecz przede wszystkim:

  • Trwałe – współcześnie produkowane płytki łazienkowe cechuje naprawdę wysoka wytrzymałość. Materiały te, wyprodukowane na podstawie dwóch materiałów – piasku kwarcowego oraz gliny, poddanych wypalaniu w bardzo wysokiej temperaturze – są odporne na praktycznie wszystkie warunki eksploatacji. Wytrzymałość jest jednak zależna w głównej mierze od parametru odporności na ścieranie, która określa to, na jak długo wybrana płytka zachowa swoją efektowność i design. Tak czy inaczej, kafelki łazienkowe są odporne także na działanie wody, ponadto nie zmieniają swojej barwy w trakcie użytkowania i nie tracą nasycenia kolorów oraz widoczności wzorów.
  • Komfortowe w użytkowaniu – płytki podłogowe oraz płytki ścienne doskonale przewodzą ciepło, przez co stanowią jeden z lepszych wyborów w przypadku domów i mieszkań ogrzewanych za pomocą ogrzewania podłogowego. Mają niski parametr oporu cieplnego, przez co nie ograniczają dostępu ciepła do wnętrza naszego pomieszczenia.
  • Atrakcyjne – płytki wielkoformatowe oraz małoformatowe stanowią podstawowy materiał wykończeniowy w każdej łazience, gdyż okłada się nimi zarówno podłogi, jak i w pewnym stopniu także ściany. Z tego względu ich producenci mają w swojej ofercie tysiące nietuzinkowych modeli, które znajdziesz z łatwością w naszym sklepie. Kafelki ceramiczne do łazienki powinny dobrze ją uzupełniać, dlatego wybierając właściwy model, kieruj się swoim własnym gustem.

Atrakcyjne wizualnie płytki ceramiczne łazienkowe – jak wybrać odpowiednie?

Zastanawiasz się, jak wybrać płytki ceramiczne? Łazienka jest tu dość wymagającą przestrzenią, gdyż ostatecznie to od nich zależy jej stylistyka oraz efektowność i spójność z pozostałą częścią domowego wyposażenia. W naszym sklepie oferujemy między innymi modele w formacie jodełki, obecnie bardzo popularnej, która jest z całą pewnością najlepszym rozwiązaniem w przypadku modnych aranżacji. Jej nietypowy kształt przyciąga wzrok, a fugi (kontrastowe lub pod kolor płytki) mogą dodatkowo wzmocnić ich stylistykę i kontrast lub odwrotnie – nieco je uspokoić i ujednolicić.

Dużą popularnością cieszą się także płytki drewnopodobne, które do złudzenia przypominają prawdziwe, tradycyjne drewno, są jednak od niego znacznie wytrzymalsze. Typowe drewno źle znosi wilgoć, która jest w przypadku łazienki w zasadzie wszechobecna. Jeśli chciałbyś do swojej łazienki przemycić nieco natury – wybierając płytki zerknij do kategorii modeli drewnopodobnych.

Płytki ceramiczne – łazienka ze snów w zasięgu Twojej dłoni

Urządzanie łazienki to trudny, skomplikowany proces, gdyż wszelkie późniejsze zmiany wcześniej aranżacji wymagają daleko idącego remontu. Często wiążą się ze skuwaniem starych płytek czy wymianą armatury i ceramiki, przez co niewiele osób, które wybiera płytki łazienkowe, wykonuje później jakiekolwiek remonty związane z ich usuwaniem. Oznacza to, że warto wybierać je z głową, przeglądając całą bieżącą kategorię. Oferujemy zupełnie różne kafle do łazienki – rektyfikowane i nierektyfikowane, ceramiczne i gresowe, wielkoformatowe i małoformatowe, o różnej grubości – od 8 do nawet 13 mm – w wielu odcieniach, w tym stonowanych kolorach i bardzo intensywnych wzorach. Zdecydowanie jest w czym wybierać.

Płytki ceramiczne w łazience – aranżacje, które przyciągają wzrok

Wszystkie płytki do łazienki dostępne w naszym sklepie skutecznie uzupełnią zarówno małą łazienkę, w której brakuje wolnej przestrzeni na wyeksponowanie wzorów wielkoformatowych, jak i te, które sprawdzą się w przypadku tych największych pomieszczeń. Wszystkie są co prawda idealnym materiałem do łazienek, jednak istotne jest, aby wybrać je na podstawie wielu godzin poszukiwań. Chętnie pomożemy w wyborze płytek, udzielimy na ich temat wielu informacji technicznych, a także podpowiemy, czym się kierować w ich zakupie w kwestii kolorystyki i wzorów.

Zamów już dziś kafelki ceramiczne łazienkowe najlepszych producentów w naszym kraju. Stawiamy na marki doskonale znane i rozpoznawalne, jak Paradyż czy Tubądzin, lecz także na te, które są znane wyłącznie wśród projektantów wnętrz oraz wielbicieli nietypowych rozwiązań stylistycznych w swoim domu.

© 2024 Terrano.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

imoje-logo blik-logo paypro-logo
twisto-logo rohlig-logo pngwing-logo rohlig-logo
ue