Wyczyść filtry

Oferta sklepu Terrano

Odważa i zmysłowa czerń czy harmonijne, białe płytki? W Terrano dbamy, aby każda kolekcja była różnorodna i na swój sposób. Niezależnie więc od tego, jaki jest Twój styl nasz sklep to miejsce dla wszystkich miłośników wnętrz premium. Zespół codziennie szuka nowych inspiracji oraz trendów, dlatego nasze płytki cegiełki i inne produkty odpowiadają na oczekiwania i potrzeby klientów.

Poza wysokim designem stawiamy oczywiście na funkcjonalność. Płytki są bezproblemowe w utrzymaniu, co przekłada się na łatwiejsze zachowanie czystości w pomieszczeniach.

Płytki cegiełki i ich możliwości aranżacyjne

Tak naprawdę pasują do każdego wnętrza. Najczęściej stosuje się je jako płytki ścienne – na całą jej powierzchnię lub tylko fragment. Bardzo popularne jest położenie tego typu płytek w kuchni, między blatami a powieszanymi szafkami. W tym miejscu są dobrze wyeksponowane. Natomiast w łazience spotkasz je jako wykończenie wewnętrznej ściany prysznica lub tej, na której zamontowano umywalkę wraz z lustrem. Łazienki są ciekawymi pomieszczeniami, ponieważ zastosujesz w nich praktycznie dowolną konfigurację i rodzaj płytek.

Poza tym, z pewnością będą prezentowały się atrakcyjnie w przedpokoju czy korytarzu, na przykład wzdłuż schodów. Z kolei w salonie nierzadko służą jako klimatyczne obudowy kominka. Jednak coraz częściej spotyka się całe ściany z płytki cegiełki również w pokojach dziennych oraz sypialni.

Kafelki cegiełka wbrew pozorom wiele osób decyduje się położyć na podłogę. Mimo iż jest to nieco mniej popularne rozwiązanie, sprawdzi się w retro lub rustykalnych wnętrzach. Nadadzą im nieco surowego oraz naturalnego wyglądu, dlatego będą dobrze współgrały z dodatkami w nieco przytulniejszym stylu i w sąsiedztwie zielonych roślin. Pamiętaj, że wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

Cegiełki – płytki na taras

Ciekawym rozwiązaniem będzie instalacja ich na zewnątrz, na przykład na ścianach i podłogach balkonów. Świetnie prezentują się w różnego rodzajach patio, na werandach lub w ogrodach zimowych.

Pamiętaj, aby przed kupnem dokładnie sprawdzić miejsce zastosowania i specyfikę płytek w ich opisie. Tego typu produkty zawsze cechuje mrozoodporność, ponadto nie są wrażliwe na działanie wody oraz innych czynników atmosferycznych. Jak wspominaliśmy, kafelki cegiełki wyróżnia łatwość utrzymania – i nie tylko w pomieszczeniu. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, bardzo łatwo usuniesz z nich zanieczyszczenia, takie jak pył, brud i kurz z ulicy.

Płytki cegiełka – metody układania

Istnieją różne metody układania płytek cegiełek. Pierwszy z nich to najbardziej znany i podstawowy, czyli równoległy. Po odpowiednim przygotowaniu ściany należy za pomocą poziomicy i ołówka dokładnie wyznaczyć proste linie, wzdłuż których położysz produkt w jego naturalnej pozycji.

Możesz ułożyć je także w kwadraty, na tak zwaną szachownicę. Pojedyncze płytki łączy się za pomocą ich dłuższych boków pionowo, aż stworzą pożądaną figurę. Następnie tuż obok niej robi się to samo, tylko poziomo. Ta opcja doskonale uwydatni kontrast kolorystyczny artykułów, więc warto postawić tu na różnorodność barw.

Płytki cegiełki i wiele więcej od Terrano

Oferujemy różnorodność kolekcji płytek, ale też i wanien, brodzików oraz armatury łazienkowej. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z całym bogactwem oferty naszego sklepu. Bez względu na to, czy pragniesz zakupić w Terrano artykuły typu chemia budowlana, akcesoria łazienkowe czy płytki cegiełki, cena całego asortymentu zawsze odzwierciedla jego jakość. Wszystko, co znajduje się w ofercie, zostało sprowadzone od zaufanych producentów, między innymi z Włoch i Hiszpanii.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nawet dotyczące takich aspektów jak dostawa i inne usługi, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz dostępny na stronie internetowej. Poza tym serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Pile, Zielone Górze i Poznaniu. Zespół ekspertów Terrano jest otwarty na pomoc w zakupach oraz udzielenie fachowej porady technicznej bądź architektonicznej.

Zobacz najpopularniejsze rodzaje płytek w cegiełkę!

© 2022 Terrano. Wszystkie prawa zastrzeżone.