Zobacz katalog
Pokaż filtry
Wyczyść filtry
Kategorie
Oferta
Dostępność
Wyczyść filtry

GRANITIFIANDRE – rodem z Włoch

Marka Graniti Fiandre pochodzi z Włoch, kraju uznawanego we wnętrzarstwie za jeden z niewielu, który łączy wysoką jakość wykonania ze wspaniałą stylistyką. Istnieje nieprzerwanie od ponad 50-ciu lat i rozpoczęła swoją podróż w świat najwyższej klasy ceramiki od płytki o rozmiarze 20 x 20 cm – bardzo nietypowej jak na początek lat 60., kiedy to przeważały nieco większe formaty, głównie ze względu na trudności produkcyjne. Firma osiągnęła tym formatem sukces, a jej produkty – dużą rozpoznawalność początkowo w rodzimym kraju, a później na całym świecie. Płytki Graniti Fiandre zdobią mnóstwo butików i salonów marek i koncernów premium, takich jak Ferrari, Fiat, Armani czy Fendi, lecz także Dior, Jaguar, Givenchy oraz Nike.

Marka przywiązuje mnóstwo uwagi względem ekologii, dlatego wszystkie produkty stara się produkować z poszanowaniem środowiska. Widać to po trzech bardzo istotnych certyfikatach: LEED – Leadership in Energy and Enviromental Design, oraz ISO 14001 i EMAS. Świadczą one o bezkompromisowym podejściu producenta względem ochrony fauny i flory, zredukować emisję CO2, jak i znacznie zredukować swój wpływ na bliskie środowisko zakładu wytwórczego. To jednak nie wszystko to, co marka ma do zaoferowania klientom oczekującym zrównoważonego rozwoju. Kolejnymi certyfikatami jest ISO 50001 – odpowiadający za prawidłowe zarządzanie energią w obrębie zakładu, ISO 9001 – certyfikat przyznawany firmom zapewniającym rygorystyczną kontrolą jakości. Równie istotny jest certyfikat ISO 45001:2018, który świadczy o prawidłowym zarządzaniu marką względem ryzyka dotyczącego pracowników.

Co więcej – część certyfikatów dotyczy nie samego zakładu produkcyjnego, a pojedynczych produktów. Należy do nich między innymi GREENGUARD Certification, LEED Certification oraz EPD.

Jak wyglądają płytki GRANITI FIANDRE?

Płytki Graniti Fiandre są przede wszystkim bardzo dopracowane i widać to po najmniejszych szczegółach, a głównie po jakości zastosowanego tworzywa. Marka stawia między innymi na surowiec Active Surfaces ® – dodatek uszlachetniający, który wykazuje działanie:

 • Antybakteryjne – bakterie osadzające się na zewnętrznej powierzchni płytki potrafią wywołać różne choroby i zaburzyć ich równowagę w danym środowisku.
 • Bakteriobójcze – wszystkie bakterie, jeśli te już osiądą na po wierzchni płytki, szybko tracą swoją zdolność namnażania się.
 • Przeciwwirusowe – wirusy to niebezpieczne związki zdolne do mnożenia się poza organizmem gospodarza, stanowią jeden z głównych powodów powstania infekcji.

Jakość płytek Graniti Fiandre ma oczywiście duże znaczenie, podobne jednak ma także ich stylistyka, a ta nie pozostawia żadnych złudzeń, że mamy do czynienia z marką kompletną. Znajdziemy w jej ofercie w zasadzie wszystkie rodzaje płytek, różniące się:

 • Przeznaczeniem – Graniti Fiandre ma w swojej ofercie płytki podłogowe, płytki ścienne oraz zewnętrzne, idealne do łazienki, kuchni, salonu, przedpokoju, sypialni oraz holu, lecz także do pomieszczeń o większych wymaganiach – garażu, kotłowni, tarasu i balkonu.
 • Rodzajem – w ofercie koncernu i zarazem także w naszej ofercie można znaleźć płytki marmurowe oraz wielkoformatowe
 • Funkcjonalnością – wśród płytek Graniti Fiandre znajdują się modele antypoślizgowe, mrozoodporne oraz rektyfikowane.
 • Wykończeniem powierzchni – w ofercie tej włoskiej firmy znajdziemy modele polerowane, matowe, strukturalne oraz lappato.
 • Rozmiarem – proponujemy w sklepie Terrano płytki marki Graniti Fiandre w rozmiarze 100 x 300, 120 x 270 oraz 100 x 100.

Jak zatem widać, płytki Graniti Fiandre są różnorodne, gdyż marka ma ich w swojej ofercie całe mnóstwo. Dzięki temu każdy może wybrać wariant odpowiedni dla siebie i dla swojej rodziny.

Jak wkomponować płytki GRANITI FIANDRE do swoich wnętrz?

Wszystkie płytki Graniti Fiandre są doskonale wykonane i różnorodne, dlatego można je z łatwością wdrożyć do swoich wnętrz i to zarówno w domu, jak i w firmie czy obiekcie użyteczności publicznej – wszędzie tam, gdzie na pierwszym miejscu stawia się półkę premium.

 • Do nowoczesnych aranżacji marka ma w ofercie niezliczoną liczbę płytek – od czarnych i matowych, poprzez białe i pozbawione wzorów, aż na marmurowych kończąc. Tak duża liczba dostępnych modeli jest wynikiem podążania marki za nowoczesnymi trendami.
 • Do klasycznych pomieszczeń warto postawić na jasne kolory, biel, beż oraz inne odcienie ziemiste. Są neutralne i bardzo efektowne, lecz także proste w aranżacji, gdyż pasują w zasadzie do wszystkiego.
 • Do stylu wszechstronnego marka Graniti Fiandre przygotowała płytki stonowane z niewielkim mikrowzorem oraz strukturą, która znacznie zwiększa ich spójność. Są bardzo łatwe w aranżacji, dlatego ich wybór zawsze się opłaci.

Nie bez znaczenia są oczywiście prywatne preferencje, nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć ze sobą pozornie niepasujące do siebie elementy – w końcu w ten właśnie sposób powstał popularny obecnie styl eklektyczny. Liczy się zadowolenie, nie tylko podążanie utartymi ścieżkami, które nie zawsze są w stanie spełnić wszelkie oczekiwania wybranej osoby.

Dlaczego płytki GRANITI FIANDRE warto zamawiać wyłącznie w Terrano?

W Terrano oferujemy zupełnie różne kafelki Graniti Fiandre. Wszystkie są w pełni oryginalne, mają udokumentowane i sprawdzone pochodzenie, a przy tym także dostępne dla naszych klientów w bardzo dużej ilości. Jako marka Terrano doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne są płytki w każdej domowej czy firmowej aranżacji i jak wiele od nich zależy w kwestii stworzenia wyśmienitej aranżacji.

Ułożenie płytek przez eksperta jest procesem żmudnym, czasochłonnym i kosztownym, a ich skuwanie przez dokonanie niewłaściwego wyboru – jeszcze żmudniejsze, bardziej czasochłonne i zdecydowanie droższe. Warto zatem poświęcić jak najwięcej czasu na wybór tego odpowiedniego, idealnego wzoru, który dobrze uzupełni zarówno stylistykę całej łazienki, kuchni czy salonu, lecz także sprosta oczekiwaniom samego inwestora.

Jako marka Terrano oferujemy naszym klientom pełną i nieograniczoną czasowo pomoc w razie chęci zakupu jakiejkolwiek płytki Graniti Fiandre. Jesteśmy specjalistą w dziedzinie tej włoskiej marki, znamy jej zalety oraz wady, lecz także cechy szczególne dotyczące np. procesu produkcyjnego, dzięki czemu możemy z chęcią pomóc w wyborze. Nasi eksperci są dostępni pod mailem oraz telefonem, dlatego skontaktuj się z nami już dziś w razie chęci zakupu!

© 2023 Terrano. Wszystkie prawa zastrzeżone.