Zobacz katalog
Pokaż filtry
Wyczyść filtry
Kategorie
Oferta
Dostępność
Wyczyść filtry

O marce PORCELAINGRES

Siedziba i główny zakład wytwórczy marki PORCELAINGRES znajduje się w Vetschau w Brandenburgii, niecałe 100 km od Berlina. To miejsce nie zostało przez markę wybrane przypadkowo – niemieccy specjaliści i eksperci są znani na całym świecie ze swojego zamiłowania do wykonywanej pracy i chęci co do doskonalenia się. Z tego też powodu marka w dalszym ciągu większość swoich produktów wytwarza właśnie w tym zakładzie, lecz nie wszystkie – część z nich powstaje we Włoskim oddziale w Castellarano. Połączenie niemieckiej solidności oraz niezwykle zaawansowanego parku maszynowego ze stylem rodem z Włoch sprawia, że próżno na rynku ceramiki szukać drugiej tak wszechstronnej marki jak właśnie PORCELAINGRES.

PORCELAINGRES stara się także w jakikolwiek sposób ograniczyć swój niekorzystny wpływ na środowisko, gdyż każda marka zajmująca się produkcją ceramiki w jakimś stopniu negatywnie wpływa na otaczający nas świat. Celem współczesnych odpowiedzialnych przedsiębiorców jest to, aby ten wpływ zmniejszyć do marginalnego minimum. Firma PORCELAINGRES stawia między innymi na odzysk wody deszczowej w celu wykorzystania jej do produkcji i obróbki kamienia czy ceramiki, a aż 40% materiałów wykorzystywanych w zakładzie pochodzi z odzysku. W rezultacie firma zmniejsza swój wpływ na faunę i florę w zasadzie do zera i coraz bliżej jej do neutralności klimatycznej.

Marka spełnia rygorystyczny standard ISO 50001 względem prawidłowego dysponowania energią, co było możliwe głównie dzięki farmie fotowoltaicznej o długości, bagatela, aż 870 metrów, która generuje na bieżąco w razie sprzyjających warunków aż 2.4 MW energii elektrycznej. Nie bez znaczenia jest także wykorzystanie pomp ciepła oraz innych urządzeń, dzięki którym marka zmniejsza ilość CO2 generowanego do atmosfery o nawet 4000 ton w skali roku. Wiele produktów zostało objętych certyfikatem BREEAM oraz LEED.

Proces produkcji jest ściśle nadzorowany przez zautomatyzowane systemy kontroli jakości, co zapobiega ryzyku sprzedaży produktów z jakimikolwiek defektami. To ogromna zaleta, lecz także spore obciążenie finansowe dla każdej firmy, dlatego część z nich rezygnuje z wdrażania komórek kontroli w celu zminimalizowania wydatków. To jednak droga donikąd – błędy produkcyjne oraz defekty powodują niezadowolenie klientów, a to prowadzi do ogromnych strat wizerunkowych.

Czym cechuje się firma PORCELAINGRES?

Płytki PORCELAINGRES są produkowane w jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych na całym świecie i widać to doskonale głównie po jakości gotowych produktów. Park maszynowy, niezwykle zaawansowany technologicznie i dostępny wyłącznie w kilku wyselekcjonowanych zakładach produkcyjnych, zapewnia produkcję płytek w zasadzie bezbłędnych, zachowujących wszelkie wymiary i zgodnych technicznie z kartą produktu.

PORCELAINGRES to marka, dla której liczy się również atrakcyjna prezentacja swoich wyrobów. Z tego względu właściciele marki wiele zainwestowali w showroomy rozsiane po całym świecie:

  • W Vetschau – budynek zaaranżowany na showroom jest cały ze szkła i doskonale pasuje do głównej siedziby marki oraz zakładu produkcyjnego znajdującego się tuż obok. Można tam podejrzeć zarówno aktualne, jak i nieprodukowane już płytki ścienne czy płytki podłogowe PORCELAINGRES oraz zapoznać się z samym procesem produkcyjnym.
  • W samym sercu Berlina – w niezwykle urokliwym obiekcie zaaranżowanym wcześniej przez producenta czekolady Sarotti znajduje się drugi showroom marki. Z reguły to właśnie tam pokazywane są najnowsze płytki PORCELAINGRES, tam odbywają się także różne meetingi oraz spotkania z projektantami.
  • W Castellarano – w tym mieście znajduje się kolejny showroom marki PORCELAINGRES. Postawiono w nim głównie na aspekt historyczny marki i zaprezentowanie jej ogólnego zarysu.

PORCELAINGRES – płytki, które łatwo dopasować do wszystkich przestrzeni

W Terrano oferujemy całą ofertę marki PORCELAINGRES, w tym płytki różniące się:

  • Miejscem montażu – proponujemy naszym klientom płytki podłogowe, ścienne, schodowe, parapetowe oraz zewnętrzne, które są najbardziej odporne na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak chłód, mróz bądź deszcz.
  • Pomieszczeniem – płytki PORCELAINGRES pasują do łazienki, kuchni, salonu, sypialni, holu, garażu, kotłowni, tarasu oraz balkonu i ogrodu, doskonale uzupełnią również przedpokój.
  • Rodzajem – w ofercie tej znanej marki dostępne są płytki betonowe, kamienne, drewnopodobne oraz wielkoformatowe.
  • Formatem – marka PORCELAINGRES ma mnóstwo zupełnie różnych rozmiarów swoich płytek, w tym: 60×120, 60×60, 75×75, 30×60, 100×300, 120×240, 20×120, 75×150 oraz 100×100.
  • Grubością i powierzchnią zewnętrzną – poszczególne płytki mają grubość od 6 do 10 mm i jedno z kilku zupełnie różnych wykończeń, w tym lappato oraz mat.
  • Funkcjonalnością – wśród wielu płytek PORCELAINGRES znajdują się modele antypoślizgowe, mrozoodporne oraz rektyfikowane, które mają zupełnie różne zastosowanie.

Na szczególną uwagę zasługuje także kwestia kolorystyki. Marka ma w swojej ofercie setki naprawdę zupełnie różnorodnych płytek, w tym szare, białe i czarne – idealne do nowoczesnych aranżacji, jak i bardziej stonowane i uniwersalne, w tym beżowe, brązowe czy piaskowe. Dla wielbicieli klasyki marka przygotowała bogatą ofertę płytek drewnopodobnych, które stanowią idealny zamiennik standardowego drewna, jak i płytek kolorowych, np. w odcieniach pomarańczy. To oznacza, że płytki PORCELAINGRES są bardzo różnorodne i można je z łatwością dopasować do swojej aktualnej lub przyszłej aranżacji.

Zamów już dziś nowe płytki PORCELAINGRES w Terrano!

Każda płytka PORCELAINGRES dostępna w Terrano została wykonana z najwyższą możliwą precyzją, ma piękną stylistykę oraz korzystną cenę jak na bardzo wysoką jakość, w zasadzie niedoścignioną przez innych producentów ceramiki. W naszej ofercie stawiamy wyłącznie na właśnie takich producentów, którzy będą w stanie spełnić wszelkie oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Zadzwoń do nas lub napisz w razie jakichkolwiek pytań, z chęcią odpowiemy na wszystkie telefonicznie bądź mailowo, zawsze jednak w pełni profesjonalnie. Stawiamy na szybką realizację, a do transportu poszczególnych produktów wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone i pewne firmy transportowe. Ponadto dużą wagę przywiązujemy do kwestii bezpiecznego pakowania, aby wszystkie zamówione płytki dotarły do Ciebie w takim stanie, w jakim opuściły nasz główny magazyn.

© 2023 Terrano. Wszystkie prawa zastrzeżone.