Zobacz katalog
Pokaż filtry
Wyczyść filtry
Kategorie
Oferta
Dostępność
Wyczyść filtry

Jakie zalety mają płytki betonowe?

Choć w sprzedaży są dostępne standardowe płyty betonowe (posadzki zwykle można też wybetonować), są to rozwiązania niepraktyczne w przypadku urządzania wnętrza czy nawet przydomowego tarasu lub werandy. Wygodniejszym, łatwiejszym, tańszym i szybszym sposobem na wprowadzenie tego jednocześnie surowego i eleganckiego materiału do łazienki, kuchni, salonu i przed budynek są płytki gresowe imitujące beton lub nim inspirowane. Jakie mają zalety?

  • Duża różnorodność stylistyczna. Imitacja betonu – tak jak ten oryginalny materiał – może przyjąć różne formy, kolorystyki i wzornictwo czy nawet dać jeszcze więcej możliwości. Płytki betonowe (imitujące go lub nim inspirowane) mają różne kształty, struktury, faktury, kolory i odcienie, dzięki czemu mamy szansę porównania produktów i zapewnienia oczekiwanego efektu w wystroju.
  • Świetne parametry techniczne. Gres, z którego powstają tego typu płytki, jest odporny na warunki atmosferyczne, w tym niskie temperatury i działanie wody oraz promieniowania UV, oraz na uszkodzenia mechaniczne. Płytki, a potocznie – kafelki betonowe łatwo się czyści, nie ścierają się, nie blakną i nie przebarwiają – na długo zachowują pierwotny wygląd i właściwości.
  • Uniwersalność zastosowania. W przeciwieństwie do prawdziwego betonu, jego imitacja w formie płytek sprawdzi się w każdym wnętrzu i pomieszczeniu, a także poza budynkiem, czyli jako płytki tarasowe. Stylowe kafle inspirowane betonem to zarówno płytki ścienne, jak i podłogowe. Produkty różnią się pod względem parametrów i precyzyjnie dobierzemy je pod kątem przeznaczenia.

Kiedy sprawdzą się betonowe płytki – gres imitujący beton?

Płytki imitujące lub przypominające beton (ale również naturalny kamień czy stal) to materiał wykończeniowy pasujący do różnych stylów: mogą stanowić „bazę” aranżacji lub jedynie dodatek dekoracyjny czy przełamujący charakter danego wnętrza.

Jako płytki łazienkowe i w kuchni świetnie sprawdzają się w minimalistycznych i industrialnych wnętrzach, nadając im charakterystyczną surowość. A już jako płytki do salonu bardzo dobrze łączą się z akcentami skandynawskimi czy nawet rustykalnymi, przełamując ciepło i przytulność wystroju. Doskonale wpisują się też w nowoczesne tarasy, werandy i balkony, kontrastując z roślinami i barwami dodatków. Z tymi inspirowanymi betonem, w pomieszczeniach i na zewnątrz, dobrze komponują się też płytki drewnopodobne ułożone na ścianie lub podłodze.

Ile kosztują płytki betonowe?

Cena płytki gresowej inspirowanej betonem w naszym sklepie Terrano.pl wynosi od około 100 do 300 złotych w zależności od modelu. Cennik oraz garść ważnych informacji znajdziesz w opisach produktów.

Proponujemy wyjątkowe, wręcz unikatowe produkty, których walory estetyczne łączą się z bezkompromisową trwałością i praktycznością. Jesteśmy otwarci na pomysły i potrzeby: umożliwiamy sprowadzenie konkretnego modelu na zamówienie, a nasi architekci doradzają w wyborze – zachęcamy do kontaktu!

Zobacz najpopularniejsze rodzaje płytek betonowych!

© 2024 Terrano.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

imoje-logo blik-logo paypro-logo
twisto-logo rohlig-logo pngwing-logo rohlig-logo
ue