Zobacz katalog
Pokaż filtry
Wyczyść filtry
Kategorie
Oferta
Dostępność
Wyczyść filtry

Jak wyglądają płytki parapetowe?

Płytki na parapet występują w wariancie wewnętrznym oraz zewnętrznym. Różnią się między sobą przede wszystkim materiałem zastosowanym do ich produkcji. Dużą popularnością cieszy się obecnie klinkier, którego charakterystyka idealnie pasuje do wykończenia zewnętrznego. Materiał dzięki wypaleniu w piecu w bardzo wysokiej temperaturze uzyskuje niezrównane właściwości i parametry. Jest w zasadzie całkowicie odporny na zużycie oraz na działanie niskiej temperatury i promieni słonecznych.

Nieco mniej popularnym surowcem jest gres, jednak i on ma swoich zwolenników wśród klientów prywatnych oraz projektantów, którzy stawiają płytki parapetowe szkliwione ponad klasycznymi modelami o matowej powierzchni.

Płytka parapetowa – liczy się jakość i wytrzymałość

Dostępne w naszym sklepie płytki parapetowe charakteryzują się wysoką jakością. Ma to ogromne znaczenie, gdyż ewentualne zniszczenia ich powierzchni mogą skutkować kosztowną wymianą i wiązać się z koniecznością uzupełnienia braków. Warto stawiać wyłącznie na produkty znanych marek, które od lat specjalizują się w produkcji tego rodzaju materiałów budowlanych i wykończeniowych.

Nie bez znaczenia jest doświadczenie. Renomowane firmy wykorzystują w procesie produkcji zazwyczaj sprawdzone surowce gwarantujące wieloletnią trwałość, wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Właśnie z tego względu wszystkie oferowane w naszym sklepie modele płytek stanowią doskonałą inwestycję.

Płytki parapetowe na zewnątrz – co warto o nich wiedzieć?

Płytki na parapet zewnętrzny mogą pomóc w stworzeniu atrakcyjnej aranżacji stolarki okiennej. Służą przede wszystkim do poprawy stylistyki niewykończonego otworu, a zarazem także korzystnie wpływają na termoregulację wnętrz domowych.

Ponadto płytki na parapety zewnętrzne warto dopasować do stylu elewacji i wybrać wariant, który w pewnym stopniu nawiązuje np. do okna, drzwi lub poszycia dachowego. W naszym sklepie dostępny jest szeroki wybór produktów, wśród których można znaleźć wiele płytek zaprojektowanych w nowoczesnym i klasycznym stylu.

Nowoczesne modele dostępne w naszej ofercie wykonane z wysokiej jakości materiału mogą stać się znakomitym uzupełnieniem modernistycznie zaaranżowanych posesji. Do najczęściej wybieranych płytek należą warianty w kolorze czarnym i antracytowym. Parapet zewnętrzny w przypadku domów zaprojektowanych w stylu tradycyjnym powinien wyróżniać się ponadczasowym designem, w którym dominują odcienie brązu, beżu czy też zgaszonej czerwieni, jak w klinkierze naturalnym.

Płytki parapetowe wewnątrz – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Płytki na parapet wewnętrzny mają nieco inną charakterystykę. Nie będą na nie działać niekorzystne warunki atmosferyczne, dlatego w tym przypadku można sobie pozwolić na pełną dowolność i wybrać model biorąc pod uwagę wyłącznie jego wygląd. Oczywiście inaczej jest, gdy chcemy wykończyć parapet w kuchni czy w łazience – wtedy wymagania jakościowe znacznie rosną z uwagi na niekorzystne działanie czynników takich jak duża wilgoć czy zmienne temperatury.

Coraz więcej osób stawia na kamień lub konglomerat. Wielbiciele ponadczasowych rozwiązań powinni zwrócić również uwagę na gres. Płytki mogą być matowe lub błyszczące, nawiązywać do innych elementów wyposażenia domu lub odwrotnie – stanowić ciekawy dla oka kontrast.

Zobacz najpopularniejsze rodzaje płytek parapetowych!

© 2024 Terrano.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

imoje-logo blik-logo paypro-logo
twisto-logo rohlig-logo pngwing-logo rohlig-logo
ue