Zobacz katalog
Pokaż filtry
Wyczyść filtry
Kategorie
Oferta
Dostępność
Wyczyść filtry

Historia LEONARDO Ceramica

Historia marki LEONARDO Ceramica sięga połowy 1874 roku, co czyni ją jedną z najstarszych na włoskim rynku ceramiki. Wraz z tak dużym rynkowym stażem idzie oczywiście jakość, a ta wynika w głównej mierze z ogromnego wręcz doświadczenia. Marka jednak mimo coraz większej popularności oraz olbrzymiej wiedzy, nie zatraciła swojej tradycji i w dalszym ciągu zajmuje się niskonakładową produkcją płytek dla osób najbardziej wymagających. Nie zważając na rynkowe zmiany, które faworyzują producentów oferujących niskiej klasy produkty w bardzo niskiej cenie. Firma od ponad 150 lat:

  • Stawia na zrównoważony rozwój – marka stara się oferować swoje produkty wielbicielom najwyższej jakości, dlatego co roku zmienia procesy produkcyjne i modyfikuje skład swoich produktów specjalnie po to, aby spełnić wymagania dosłownie wszystkich. W rezultacie jej produkty stanowią na krajowym rynku punkt odniesienia dla całego przemysłu ceramicznego.
  • Projektuje wyjątkowe produkty – marka każdy wzór płytki otacza tak samo dużym zainteresowaniem, dlatego wszystkie są dopracowane w najmniejszych szczegółach i zostały zaakceptowane przez każdego udziałowca. To zupełne przeciwieństwo wielu nowoczesnych firm z przemysłu ceramicznego, które projektują płytki „masowo”.
  • Produkuje we Włoszech – firma nie uległa presji globalizacji i nie przeniosła swojego centrum projektowego oraz produkcyjnego do krajów taniej siły roboczej, tylko w dalszym ciągu pozostaje wierna tradycji i cały proces wytwórczy realizuje w rodzimym kraju.
  • Wykorzystuje aż 3 zakłady produkcyjne – marka ma trzy zakłady produkcyjne, w których zajmuje się produkcją najwyższej klasy płytek. Łącznie ich powierzchnia użytkowa wynosi aż 1 000 000 m2.
  • Ma własny showroom we Włoszech – niewielu jest przedstawicieli rynku ceramicznego, którzy swoje własne wyroby pokazują w swoim firmowym salonie – większość raczej to zadanie przekazuje dalszym sprzedawcom. W showroomie znajduje się aż 3000 m2 płytek ceramicznych.
  • Dysponuje firmowym muzeum – w archiwach marki LEONARDO znajduje się całe mnóstwo od dawna nieprodukowanych już płytek – można na ich podstawie ocenić kunszt marki na przestrzeni ostatnich 150 lat istnienia na rynku ceramiki.

Charakterystyka płytek Ceramica LEONARDO

Płytki LEONARDO mają zupełnie różne zastosowanie. Z jednej strony sprawdzą się doskonale w sypialniach, salonach oraz innych suchych pomieszczeniach, a z drugiej strony także w tych wilgotnych – kuchni, jadalni, łazience czy w szczególnie trudnych – holu, korytarzach, kotłowniach czy garażach. Co więcej, proponujemy także modele zewnętrzne – idealne jako wykończenie tarasu, balkonu czy podjazdu.

Ceramica LEONARDO to marka wszechstronna, lecz także w dalszym ciągu wierna tradycji, dlatego w jej ofercie znajdziemy wyłącznie modele dopracowane w najmniejszych możliwych szczegółach, a wszystkie dzieli na pojedyncze linie i serie. Szczególnie popularna jest linia Icon – znajdują się w niej płytki w zupełnie różnych odcieniach oraz formatach 60 x 60, 30 x 60, 60 x 120, 120 x 120, o grubości 10,5 mm. Płytki z tej serii są fundamentem marki, są uniwersalne i wszechstronne, a z ich aranżacją nikt nie powinien mieć żadnego problemu.

LEONARDO – płytki o trwałej strukturze

Marka LEONARDO płytki projektuje ze zwróceniem ogromnej uwagi na wszelkie możliwe szczegóły, w tym na ich trwałość mechaniczną, stylistykę oraz jakość, lecz także ponadprzeciętną wytrzymałość struktury zewnętrznej oraz zaawansowane rozwiązania. Dzięki temu na ich powierzchni rzadko pojawiają się zadrapania czy zmatowienia lub wybłyszczenia, a wszystkie – jeśli już się pojawią – to są powierzchowne i raczej nie wpływają niekorzystnie na stylistykę większości z nich.

LEONARDO – ceramika, dla której warto znaleźć miejsce w swoim domu i mieszkaniu

Ceramika LEONARDO jest wysoko ceniona. Sięgają po nią prywatni właściciele mieszkań i domów, jak i inwestorzy, którzy chcą w atrakcyjny sposób przyozdobić swoje pomieszczenia firmowe, salony czy sklepy. Nie dzieje się to bez powodu. Kafelki LEONARDO są bowiem połączeń najważniejszych cech technicznych wszystkich innych marek, dlatego stanowią dobry wybór w każdej kategorii cenowej. Zamów już dziś płytki LEONARDO Ceramica w Terrano, a w razie pytań czy jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami tak szybko, jak to możliwe.

© 2023 Terrano. Wszystkie prawa zastrzeżone.