Zobacz katalog
Pokaż filtry
Wyczyść filtry
Kategorie
Oferta
Dostępność
Wyczyść filtry

Płytki podłogowe do łazienki – mniejsze wnętrze

Optyczne powiększenie łazienki jest niezwykle ważne, gdy nasz dom lub mieszkanie nie ma do dyspozycji wiele przestrzeni. Dodatkowo liczba urządzeń sanitarnych jeszcze bardziej zapełnia pomieszczenie. Wybór odpowiednich płytek łazienkowych oraz właściwe dopasowanie do otoczenia może znacząco powiększyć optycznie łazienkę. 

Dla małych pomieszczeń najlepsze będą kafelki łazienkowe podłogowe w jasnych lub chłodnych odcieniach. Będzie to również świetny wybór w przypadku łazienki ze skosami. Do Twojej łazienki wpada mała ilość światła? W takim razie łazienkę możemy ocieplić za pomocą kontrastujących ze sobą płytek w różnych odcieniach ciepła. Wizualne powiększenie możemy także uzyskać, wykorzystując płytki podłogowe łazienkowe, które odbijają światło. 

Płytki ceramiczne w nowoczesnych aranżacjach 

Wybierając płytki podłogowe do łazienki, z pewnością zwrócimy uwagę na cenę materiału. Kafelki podłogowe do łazienki wykonane z ceramiki to zdecydowanie najtańsza z dostępnych opcji. Płytka podłogowa do łazienki to budżetowe rozwiązanie, a ogromna ilość wzorów dostępnych na rynku pozwoli nam stworzyć w pomieszczeniu dokładnie taki styl i klimat, o jakim zawsze marzyliśmy. 

Płytki łazienkowe na podłogę to wysokiej jakości produkt, który posłuży nam przez kilka lat. Do tego kafelki podłogowe charakteryzują się niską nasiąkliwością i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki tym specjalnym rozwiązaniom kafle podłogowe możemy zastosowań w pomieszczeniach o wysokich wymaganiach. Sprawdzą się nie tylko w przypadku łazienek, ale również w kuchni, przedpokoju, a nawet salonie.

W naszym sklepie płytki podłogowe do łazienki występują w wielu rozmiarach. Cała gama kolorów pozwala na dopasowanie produktów pod preferencje naszych klientów, bez względu na to, czy chodzi o szare, czy jasne odcienie.

Kafelki podłogowe – wybór materiału 

Gres to jeden z surowców, z których można stworzyć płytki podłogowe do łazienki w wielu wariantach kolorystycznych. Ich powierzchnia sprawia, że kafelki na podłogę do łazienki naśladują naturalne surowce. Płytki imitujące kamień będą świetnym pomysłem w łazience, w której chcielibyśmy wykorzystać marmur, jednak nie możemy sobie na to pozwolić ze względu na zbyt wysoki koszt. W nowoczesnych aranżacjach pojawiają się z kolei kafelki imitujące beton, które świetnie prezentują się w pomieszczeniach o industrialnym charakterze.

Wybierając surowce, z których zostały wykonane płytki, warto wziąć pod uwagę trawertyn. Największą zaletą tego kamienia naturalnego jest odporność na ścieranie. Chociaż materiał, ze względu na chropowatą powierzchnię wymaga impregnacji, wpływa to pozytywnie na łatwość utrzymania czystości. 

Drewniane podłogi są rzadkim wyborem ze względu na to, że należy je poddać kosztownym zabiegom. Płytki podłogowe drewnopodobne pozwalają nam cieszyć się pięknym, przytulnym klimatem drewna, bez dodatkowych kosztów eksploatacyjnych. Płytki podłogowe do łazienki, salonu lub kuchni będą wyglądać jak prawdziwe drewno. Dodatkowo płytki drewnopodobne świetnie poradzą sobie z wilgocią, wysokimi temperaturami oraz chemicznymi środkami czyszczącymi. Dla fanów klasycznych rozwiązań zostały stworzone kafelki do łazienki na podłogę „jodełka”, czyli wzór imitujący elegancki drewniany parkiet. 

© 2024 Terrano.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

imoje-logo blik-logo paypro-logo
twisto-logo rohlig-logo pngwing-logo rohlig-logo
ue