Zobacz katalog
Pokaż filtry
Wyczyść filtry
Kategorie
Oferta
Dostępność
Wyczyść filtry

Płytki podłogowe gres – dlaczego to dobry wybór?

Płytki podłogowe gres mają wiele zalet wynikających z ich konstrukcji. Podstawową jest wytrzymałość. Materiał gresowy powstaje z kamionki szlachetnej, a swoją realną twardość oraz wytrzymałość uzyskuje dopiero po procesie wypalania w bardzo wysokiej temperaturze. Rezultat, czyli płytki podłogowe gresowe, z całą pewnością przekroczy wszelkie oczekiwania względem trwałości. Materiał ten jest bowiem w zasadzie całkowicie odporny na ścieranie, czyli na destrukcyjny i zarazem także podstawowy czynnik wpływający na uszkodzenie płytek ceramicznych. Zatem można go stosować w korytarzach wychodzących bezpośrednio na zewnątrz.

Nie bez znaczenia jest także to, że płytki gresowe na podłogę są podobnie odporne na działanie wody, zatem sprawdzą się także w strefie mokrej w łazience – w pobliżu prysznica, wanny lub umywalki. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować go także w bliskiej okolicy miejsca przyrządzania różnych potraw, gdyż nie chłonie wody, a tym samym także różnych zabrudzeń.

Wilgoć, nawet ta obecna w danym pomieszczeniu w zasadzie przez cały czas, nie wywołuje żadnych zmian, przez które płytki ceramiczne mogą stać się mniej atrakcyjne np. po kilku latach eksploatacji. W efekcie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować je w obrębie swojej sauny.

Bezpieczeństwo i estetyka – płytki podłogowe gresowe najwyższej klasy do pomieszczeń domowych

Ceramiczne płytki podłogowe, w tym także gresowe, są produkowane z myślą o wieloletniej i intensywnej eksploatacji, zatem ich zakup to w pewnym sensie także inwestycja w przyszłość. Oznacza to, że zdecydowanie warto przemyśleć ich wybór w najmniejszych możliwych szczegółach i wybierać produkty odpowiednio wysokiej klasy firm, które od lat zajmują się ich produkcją.

W naszym sklepie oferujemy zupełnie różnorodne płytki gresowe podłogowe. Wszystkie różni co prawda stylistyka, lecz łączy ich sprawdzone, pewne pochodzenie oraz wieloletnia trwałość wynikająca z procesu ich produkcji. Stawiamy na firmy z dużym know-how oraz ogromnym doświadczeniem i wyspecjalizowanymi komórkami do kontroli jakości, dzięki czemu nawet te tanie płytki podłogowe cechują się nieskazitelną estetyką.

Płytki gresowe na podłogę – jaki kolor i wzór wybrać?

Płytki na podłogę gres to zawsze dobry wybór w kontekście jakości, jak jest jednak w kwestii stylistyki? Równie dobrze. Przede wszystkim akcesoria te są różnorodne, zatem można z łatwością znaleźć wariant spełniający wszelkie potrzeby i oczekiwania danego nabywcy. W sklepie Terrano oferujemy:

  • Płytki na podłogę ze wzorem naturalnego kamienia – bardzo lubiane i luksusowe, cieszą się ogromną popularnością na całym rynku, co dotyczy w szczególności płytek nawiązujących do marmuru.
  • Płytki podłogowe drewnopodobne – równie popularne, jak powyższe z tą różnicą, że nie przypominają naturalnego kamienia, a drewno, czyli jeden z podstawowych surowców używanych w obrębie każdego domu. Drewno to materiał, który niezbyt dobrze znosi wilgoć, przez co jego zastosowanie w pomieszczeniach domowych sprowadza się jedynie do tych suchych pokoi, takich jak sypialnia, pokój dzienny czy jadalnia. Dzięki płytkom gresowym można ten naturalny surowiec wprowadzić nawet do sauny, lecz pod postacią płytek, które do złudzenia go przypominają.
  • Płytki podłogowe strukturalne – bardzo ciekawe, mogą zupełnie zmienić stylistykę każdego pomieszczenia domowego i stanowić ciekawą odskocznię od typowych, znanych płytek gresowych gładkich, drewnianych czy kamiennych.

To jednak tylko niewielki wycinek wszystkich modeli dostępnych w naszym sklepie Terrano. Oferujemy zupełnie gresowe płytki podłogowe, różniące się stylistyką także w kontekście samego koloru.

Jasne drewnopodobne płytki doskonale uzupełniają równie jasne wnętrza domowe, np. w stylu skandynawskim. Są subtelne i delikatne, dlatego stanowią optymalny wybór w przypadku pomieszczeń zaaranżowanych głównie w bieli i odcieniach pastelowych. Nieco ciemniejsze płytki łazienkowe ze wzorem drewna są od nich zupełnie inne, gdyż dają efekt luksusu i przepychu, a także znakomicie uzupełniają nowoczesne wnętrza.

Płytki gresowe podłogowe – na jakie wykończenie się zdecydować?

Oferowane w naszym sklepie kafelki podłogowe gres mają także zupełnie różne wykończenie. Parametr ten powinien wbrew pozorom mieć równie duży wpływ na wybór co sam kolor, wzór czy format, gdyż ma bezpośredni wpływ na estetykę dosłownie całego pomieszczenia.

  • Płytki podłogowe – gres szkliwiony/poler – wykończenie to jest bardzo ciekawym rozwiązaniem do wszystkich rodzajów pomieszczeń, gdyż charakteryzuje się dużym połyskiem i efektowną, odbijającą wszystkie światło, piękną strukturą. Projektanci doskonale wiedzą, że gres podłogowy polerowany daje wrażenie luksusu i prestiżu, dlatego wybierają go szczególnie często do pomieszczeń zaaranżowanych z dużym i widocznym na pierwszy rzut oka przepychem.
  • Kafelki podłogowe gres matowy – bardzo nowoczesne i niezwykle efektowne, szczególnie w pomieszczeniach zaaranżowanych minimalistycznie. Nie odbijają światła i pozostają gładkie nawet w pomieszczeniach mocno doświetlonych.

Oferujemy także inne kafelki podłogowe gresowe, w tym te wykończone w satynie – łączą cechy obu powyższych – a także lappato i strukturalne.

Płytki podłogowe – gres w rozmiarze dostosowanym do wielkości pomieszczenia

Jakiej wielkości wybrać kafelki gresowe na podłogę? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi – gres polerowany, szkliwiony, matowy, satynowy czy lappato, daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Podstawą, poza oczywiście kolorystyką czy rodzajem wykończenia, jest także rozmiar. To on definiuje trudności związane z ułożeniem płytek czy ich cenę.

  • Płytki na podłogę – gres wielkoformatowy – to bardzo popularny wybór wśród osób, które chcą w swoich domowych pomieszczeniach zadbać o jak najmniejszą liczbę łączeń i fug. Gres tego typu może mieć wielkość nawet 120 x 270 cm, dzięki czemu w niektórych przypadkach zajmuje całą jedną ścianę niewielkiej łazienki. Zapewnia rezultat jak ze snów – brak charakterystycznych odcięć, które są widoczne szczególnie mocno w przypadku marmuru i innych mocno wzorzystych kamieni.
  • Płytki małoformatowe – to zupełne przeciwieństwo powyższych, lecz nie w kwestii atrakcyjności aranżacji – za ich pomocą można bowiem stworzyć wspaniały wystrój przy znacznie mniejszych nakładach finansowych. Takie płytki podłogowe gresowe są tańsze i łatwiejsze w ułożeniu, dlatego nie trzeba się obawiać ewentualnych odpadków oraz niechcianych uszkodzeń.

Gres – płytki podłogowe dla najbardziej wymagających

Zamów już dziś nowe wykonane z gresu płytki przeznaczone zarówno do domu, jak i do firmy. Przejrzyj wszystkie dostępne warianty i złóż zamówienie, a w razie jakichkolwiek pytań – skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Na wszystkie odpowiemy szybko i bez zbędnej zwłoki.

© 2024 Terrano.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

imoje-logo blik-logo paypro-logo
twisto-logo rohlig-logo pngwing-logo rohlig-logo
ue