Zobacz katalog

Płytki ceramiczne do kuchni – wysoka jakość dla wymagających

Płytki podłogowe oraz ścienne mają fundamentalny wpływ na wygląd i funkcjonalność każdego pomieszczenia kuchennego, dlatego podczas ich wyboru warto zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół, nie pomijając któregokolwiek z nich. Kafelki kuchenne są przeznaczone przede wszystkim na:

  • Podłogi płytki kuchenne sprawdzą się doskonale przede wszystkim w przypadku podłóg, gdyż w kuchni łatwo je zabrudzić płynami i środkami, które mogą zniszczyć powierzchnię standardowych paneli drewnianych, laminowanych i winylowych. Płytki ceramiczne kuchenne są odporne na większość czynników, mogących spowodować niemożliwe do naprawy uszkodzenia zewnętrznej powierzchni powyższych materiałów.
  • Przestrzeń pomiędzy szafkami dolnymi a górnymi – to miejsce, które większości inwestorów sprawia najwięcej kłopotów w trakcie realizacji swojej wizji. Jedni decydują się na zastosowanie paneli plastikowych, cechujących się niską jakością i podobnie nikłą trwałością, a inni na kafle kuchenne, które mogą wywołać niemałe, lecz zawsze pozytywne zmiany w charakterze wnętrza. Są trwałe, mocne i wytrzymają nawet najtrudniejsze warunki kuchennej, utrudnionej eksploatacji.

Płytki ceramiczne – kuchnia Twoich marzeń

Wszystkie kafelki ceramiczne kuchenne dostępne w Terrano na tej podstronie mają charakterystykę w pełni zgodną z tym pomieszczeniem. Są odpowiednio wytrzymałe i atrakcyjne wizualnie, lecz kluczowym aspektem w kwestii ich trwałości jest oczywiście sposób montażu. Warto, aby w kuchni płytki układali fachowcy, gdyż wszystkie miejsca – zarówno podłogi, jak i ściany – będą doskonale widoczne, szczególnie w przypadku aneksów.

Dobre płytki ceramiczne podkreślają stylistykę pomieszczenia kuchennego – mogą zupełnie zdefiniować je na nowo, jeśli będą stanowiły kompletny kontrast w stosunku np. do mebli, lub uzupełniać już dostępną aranżację. Tak czy inaczej, płytki kuchenne uzupełniają każde pomieszczenie, podobnie jak wszelkie kuchnie.

Płytki ceramiczne kuchenne – jakość ma znaczenie

Czym się kierować wybierając płytki ceramiczne? Kuchnia to jedno z najtrudniejszych pomieszczeń, które to, zaraz po łazience, wymaga zastosowania szczególnie trwałych materiałów wykończeniowych. Na podłodze zastosuj rodzaj płytek dostosowanych właśnie do tego celu, odpowiednio odpornych na większość trudnych warunków użytkowania, w tym także na wodę oraz różne płyny – nawet te o dość żrącym charakterze.

Na ściany, aby utrzymać płytki w odpowiedniej czystości, dobrze sprawdzi się gładka glazura, np. ceramika Paradyż, którą bardzo łatwo czyścić ze względu na zredukowaną do minimum liczbę wgłębień i miejsc, w których osadza się brud. W efekcie zabrudzenia są łatwe w usunięciu, a płytka na długo zachowa swoją atrakcyjną stylistykę.

Płytki ceramiczne kuchenne – wzory spotykane najczęściej

Warto wiedzieć, że płytki ceramiczne w kuchni mają decydujący wpływ nie tylko na jej funkcjonalność, lecz także – a być może nawet przede wszystkim – na stylistykę. W naszym sklepie znajdziesz zupełnie różnorodne kafelki ceramiczne do kuchni, w tym:

  • matowe,
  • strukturalne,
  • z połyskiem,
  • kamienne,
  • drewnopodobne,
  • mozaiki.

Wszystkie powyższe warianty cechuje różnorodna stylistyka, lecz także atrakcyjne wizualnie wykończenie. Większość z nich można zatem z łatwością dopasować do wystroju w swoim domu lub mieszkaniu, tworząc tym samym wymarzoną aranżację.

Imitacja drewna sprawdzi się najlepiej w klasycznych pomieszczeniach, w których znajdziemy mnóstwo prawdziwego drewna, zdobione fronty szafek i nietuzinkowe blaty z kamienia naturalnego. Warianty bardziej wzorzyste, na których powierzchni znajdziemy mozaikę, nietypowe struktury lub żłobienia, wyglądają dobrze w każdym pomieszczeniu – zarówno tym klasycznym, jak i współczesnym. Ciekawe wzory z całą pewnością rozbudzą każde z nich.

Czy płytki ceramiczne w kuchni są istotne?

Wybierz już dziś dostępne w naszym sklepie płytki ceramiczne do kuchni. Aranżacje proponowane zarówno w naszym sklepie, jak i na witrynach dotyczących wystroju wnętrz udowadniają, że materiały te mogą mieć decydujący wpływ na wygląd całego pomieszczenia. Zamów już dziś, a w razie pytań skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie pomożemy w wyborze i udzielimy wyczerpujących informacji na temat wszystkich produktów dostępnych w naszej ofercie.

© 2024 Terrano.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

imoje-logo blik-logo paypro-logo
twisto-logo rohlig-logo pngwing-logo rohlig-logo
ue